Чим чистити мийку зі штучного каменю на кухні
Специфіка використання мийок зі штучного каменю і догляду за ними визначається властивостями матеріалу. Він являє собою склеєні полімерною смолою частки каменю (кварцу, граніту і т.д.). Композит міцний, менш вибагливий, ніж звичайний мінерал, однак і його потрібно експлуатувати, дотримуючись низки правил. Чим чистити мийку зі штучного каменю на кухні, щоб продовжити термін служби мийки і зберегти її красу?
До них відносяться сильні кислоти і луги. Звичайно, якщо ви проллєте на кам’яну мийку оцтову есенцію або спирт і тут же сполоснете її, сліду не залишиться. Але частий контакт з такими агресивними речовинами призведе до появи плями світлого кольору. Щоб уникнути цього, досить в разі потрапляння хімікатів на чашу швидко обполоснути її теплою водою з миючим засобом або зі звичайним милом.
В цьому відношенні мийки на основі штучного каменю менш вибагливі, ніж моделі з натурального граніту або мармуру. Справа в тому, що навіть після застигання смола, що склеює частинки, зберігає деяку еластичність. Завдяки цьому ризик появи тріщин при різкій зміні температури (наприклад, коли ви поклали в мийку заморожене м’ясо, а потім різко вилили окріп) знижується.
Однак не варто зловживати такими експериментами.
Мийки з штучного каменю набагато міцніші звичайних фаянсових, але все-таки і їх поверхні можна нанести шкоди, кинувши випадково всередину важкий предмет. Невеликі дефекти можуть з’явитися і після того, як ви порубаєте прямо на крилі м’ясо.
При сильному нагріванні барвники і смоли, що входять до складу штучного каменю, можуть поміняти колір. Так що ставити гарячу каструлю відразу в мийку не рекомендується. Також не варто виливати в неї киплячу олію та інші дуже гарячі рідини.
Специфічного догляду мийки зі штучного каменю не вимагають. Вони сумісні з усіма побутовими миючими засобами, не вбирають запахи і барвники. Так що видаляти з них жир, плями від різних соусів і т.д. нескладно.
Єдину незручність можуть викликати сліди від патьоків води. Вони особливо помітні на моделях темних відтінків. Щоб їх не було, просто протирайте ємність сухою ганчіркою після кожного використання. Якщо вапняні патьоки вже з’явилися, їх можна видалити спеціальним миючим засобом для штучного каменю. Знайти його нескладно в великих побутових відділах супермаркетів. Але можна зробити простіше – прибрати наліт за допомогою тривідсоткового розчину оцту, який після потрібно змити.
Небажано видаляти плями з мийки за допомогою абразивних порошків. Вони зроблять поверхню матовою.
Перевага якісних мийок зі штучного каменю ще і в тому, що їх можна ремонтувати навіть в разі серйозних пошкоджень. Найпростіше впоратися з невеликими подряпинами і сколами. Вони усуваються за допомогою полірувальних машин.
Виробники рекомендують проводити таку обробку регулярно. Особливо це стосується глянцевих мийок чорного або насиченого синього кольору. На них помітні найменші подряпини і вибоїни. Зазвичай ємності шліфуються раз на рік. Тільки потрібно врахувати, що полірування поступово стоншує штучний камінь, зловживати їй з дешевими тонкими мийками не рекомендується.
Більш серйозні пошкодження, великі вибоїни, наскрізні відколи на крилі і т.д. можна усунути, поставивши латку. Роблять це професійні майстри, що працюють зі штучним каменем. Матеріал і клей вони підбирають точно під колір мийки, завдяки чому після полірування слідів проведеного ремонту практично не залишається.