Маленька ванна кімната: поради щодо оформлення

Коли в особисте користування надається досить простора ванна кімната, можна не хвилюватися про те, як же її облицювати і наповнити всім необхідним, адже у великій кімнаті в нас завжди є можливі варіанти — «сценарії» дій. Зовсім інша справа, коли доводиться вирішувати відразу кілька завдань, якщо облаштувати необхідно скромних розмірів ванну, та ще й поєднану з туалетом.

Використовуйте площу з максимальною користю

Найчастіше в квартирах зі стандартним плануванням приміщення ванних кімнат створюються досить тісними, і коли кімната, вже сповнена необхідними предметами меблів і сантехніки, в середньому залишається всього лише один — два квадратних метри вільної площі підлоги, щоб можна було хоч якось розвернутися.

Ваше завдання, в такому випадку, полягає в тому, щоб як можна більше «розвантажити» і звільнити область саме над підлогою і в нижній частині стін. Для цього потрібно грамотно організувати нічим не зайняті ділянки стін, зони під стелею, навколо дзеркала, ніші (якщо вони передбачені плануванням).

Приміром, у верхній частині кімнати (під стелею) змонтуйте вузьку пряму або г-подібну полку з розсувними дверцятами. Вона послужить антресоллю для зберігання засобів особистої гігієни, чистих рушників і іншого.

Використовуйте всілякі підвісні полиці, в тому числі, в нішах. Відкриті і закриті маленькі шафки можна розмістити навколо дзеркала — все необхідне буде у вас під рукою.

Екран під ванною може бути не тільки декоративним, але і функціональним, а за його дверцятами зручно розмістити побутову хімію. Короби, в яких заховані комунікації або бойлер цілком легко доповнюються невеликими полицями, для маленької ванної такими необхідними.

При всьому цьому, місця для зберігання не повинні занадто видаватися вперед, або нависати над головою. Вибирайте акуратні конструкції, і рівномірно розподіляйте їх в необхідних зонах.

В якості меблів слід звернути увагу на предмети простих геометричних форм, які часом виконують кілька функцій. Приміром, шафка під раковиною приховує сифон і труби, а під м’яким сидінням пуфа захований кошик для білизни.

Також, форму і розмір меблів потрібно підбирати відповідно до форми кімнати. Якщо вона подовжена, то і шафи мають бути достатньо вузькими, і щільно прилягати до стіни.

У маленькому приміщенні ванної краще обмежитися тільки необхідними предметами, максимально звільняючи простір для вільного переміщення в ньому. Відмовтеся від додаткової шафи пенала, якщо вона насилу поміщається в ванній і захаращує область біля вхідних дверей. Рекомендуємо встановити легку підвісну шафу під раковиною і, якщо необхідно, доповнити її все тими ж поличками і етажерками, які збережуть корисну площу.

Застосуйте контрастні поєднання

Цікаво, але контрастні поєднання кольорів можна використовувати в маленьких кімнатах, як не дивно, вони створюють необхідний візуальний об’єм. Але, тут потрібно дотримуватися співвідношення світлих і темних відтінків, правильно використовуючи їх для тих чи інших предметів і поверхонь. Так, меблі темного кольору здаються трохи менше, ніж є насправді, а світлі стіни на її тлі створять враження більш просторої кімнати.

Однотонні стіни стануть вдалим фоном для більш мальовничого наповнення ванни. Якщо це нагадало особливості вашої кімнати, не бійтеся використовувати фактурні предмети і незвичайні елементи. Подібний хід допоможе дещо компенсувати недолік габаритів. Відбувається це так: стіни ванної облицьовані гладкою нейтральною плиткою, або ж пофарбовано вологостійкою фарбою, — нічого зайвого, все на своїх місцях. Але контрастні каркаси підвісних полиць, рама дзеркала, шторка або килимок по суті не зіпсують гармонійний вигляд.

Не варто зневірятися, якщо ваша ванна кімната розчаровує своїми габаритами. Слід спробувати знайти найбільш прийнятне рішення та з розумом розпорядитися наданою площею. При бажанні, і вкладенні деяких засобів цілком реально зробити невелику ванну комфортною та функціональною.

Джерело