Мийка зі штучного каменю: особливості і характеристики
Штучний камінь для мийок — це так званий композит, що складається з наповнювача і зв'язуючих елементів. Наповнювачем служать природні мінерали, а для з'єднання використовуються сполучні полімери (смоли). Склад, як правило, такий: 80% натуральний камінь (мармурова або гранітна крихта) і 20% сполучний полімер. Крім цього додаються барвники. Сучасні мийки зі штучного каменю покривають гелькоутом — спеціальним складом, що збільшує стійкість поверхні.
Виробляють їх методом лиття, якщо бути точними, то вібролиття, яке дозволяє надати виробу будь-якої найвибагливішої форми. Матеріал часто звуть «литим каменем».
Штучний камінь, проте, має специфічні властивості і особливі характеристики: високу надійність, однорідну структуру, стійкість до впливу агресивних хімічних речовин.
Щодо кольору, то традиційно більшим попитом користуються білі, чорні і бежеві, бо вони схожі на природний камінь. Тут треба ще зазначити, що стійкість кольору зберігається понад 10 років. При фарбуванні виробу надають спецефектів: антик, шагрень, глянець, матовий, шовковисто-матовий тощо. Деякі моделі мають структурну поверхню. Щодо форми — найчастіше продаються так звані мийки-метелики або черепашки — на дві чаші.
Кухонні мийки, виготовлені на основі штучного каменю, не вимагають частого догляду, практично не піддаються механічним пошкодженням (за винятком глянцевих поверхонь, на яких при неправильному поводженні можуть з'явитися подряпини, наприклад, від гострих предметів), відмінно переносять критичні температури (від -30 до +150 градусів), а також легко очищаються від будь-яких забруднень.
Важлива особливість штучного каменю — вкрай низький коефіцієнт теплового розширення. Це означає, що навіть при миттєвому збільшенні або зменшенні температури на кілька десятків (а то й сотень) градусів поверхня мийки не потріскається і не зіпсується.
Кухонні мийки з штучного каменю відрізняються стійкістю до негативного впливу хімічно агресивних речовин. Численні дослідження показали, що їхній зовнішній вигляд не погіршується навіть після взаємодії з такими побутовими реактивами, як соляна, фосфорна і перхлорна кислота, аміак, перекис водню, розчин йоду, нітрат срібла і ацетат свинцю. Лише ацетон і концентрована азотна кислота можуть призвести до появи невеликих слідів на шліфованих поверхнях. Тож не фарбуйте нігті поряд з такою миєчкою!