Найкраще для дитини: меблі в дитячу кімнату

Уже давно не таємниця, що дизайн кімнати, в якій живе малюк, впливає на його розвиток і представляє його індивідуальний простір. Як же правильно організувати дитячу спальню, щоб дитина отримувала все, що йому потрібно? В першу чергу необхідно знати, чого потребує підростаюче чадо. Базове — це:

  • безпеку;
  • зручність;
  • функціональність.

Давайте розглянемо детально, як же підібрати ідеальні меблі для дитячої кімнати, щоб вона відповідала всім перерахованим параметрам.

Батькам варто ретельно і вдумливо підійти до питання про оформлення дитячої кімнати і підбору предметів меблів. Коли малюк тільки почав ходити, і ще часто тримається за руку, то не варто ставити в дитячій меблі зі скляними елементами, металевими вставками або гострими краями. Це може стати причиною різних травм. Адже маленьким пустунам потрібно всюди сунути свій цікавий ніс. Безпека — це одна з головних характеристик, які повинні врахувати батьки.

Також важливо приділити увагу екологічності. Бажано, щоб меблі для дитячої була виконана з натуральних матеріалів, наприклад, дерева або заліза. Крім того, слід уточнити, чи не міститься в матеріалах великого числа шкідливих складів, таких як формальдегід.

Вибираємо меблі виходячи з віку

При виборі меблів також варто враховувати вік дитини. Для дошкільнят кімната буде нагадувати казковий світ з яскравими фарбами. Для дитини школяра краще стриманий і строгий інтер'єр, щоб не відволікати його від виконання домашнього завдання або читання. У міру зростання дитини в кімнаті буде збиратися все більше речей, які йому необхідні. Тому бажано відразу передбачити місця для зберігання, наприклад, шафа-купе.

У дитячій кімнаті має бути кілька зон: зона відпочинку, ігрова та зона для навчання. Поки дитина ходить в дитячий сад зона для навчання може бути невеликою, але з часом співвідношення ігрової зони та навчальної буде змінюватися.

Після 6 років зону для ігор зменшують, віддавши її частину під зону для навчання. У навчальній зоні повинні розташовуватися полки для книг або підручників, письмовий стіл і місце для сидіння. Крім того, при установці столу, необхідно, щоб міжкімнатні двері були в полі зору дитини, або так, щоб він бачив момент її відкриття. Це потрібно для того, щоб дитина не злякалася несподіваного увійшовшого відвідувача.

Особливо важливо вибрати правильно письмовий стіл. Висота стільниці повинна розташовуватися на рівні сонячного сплетіння дитини. При цьому ноги, в положенні сидячи, слід ставити під прямим кутом. Але дитина росте, а купувати подібну меблі щороку вельми клопітно і накладно. Тому сьогодні в магазинах можна знайти столи-трансформери. Такі столи ростуть разом з дитиною. При необхідності висота такого столу змінюється, і він прослужить досить довго. Ідеальним варіантом стане доповнення столу-трансформера стільцем, з можливістю регулювання висоти сидіння. Такий комплект меблів позбавить від зайвих витрат грошей і часу.

Також досить важливими і потрібними предметами обов'язкової меблів в дитячій кімнаті, є шафи. Кожна шафа повинна виконувати найголовнішу, покладену на нього функцію — це збереження одягу в чистому і охайному вигляді. Однак дитяча шафа повинна також мати можливість зберігати всі іграшки малюка, книжки та інші важливі предмети. Чим більше поличок і відділів буде в таких меблів, тим більш зручним і бажаним він буде як для дітей, так і для батьків. Крім того, необхідно знати, що шафа, призначенна для кімнати дитини, повинна бути якомога більш містким, адже часто потрібно буде розташувати досить багато дитячих речей. Полиці і ящики завжди повинні знаходитися в безпосередній доступності для малюка, бути зручними у використанні, так як дитина може в будь-який момент захотіти самостійно користуватися необхідними йому речами. Неймовірно зручним вважається конструкція шафи, якщо штанга для вішалок розташовується в повній відповідності з ростом дитини.

Шафа для дитячої кімнати повинен бути виготовлений з урахуванням всіх правил безпеки, тобто не мати гострих кутів і виступаючих деталей, а також всі його поверхні повинні бути ідеально гладкими для запобігання потрапляння скалок в ніжну шкіру дитини. Батьки повинні ретельно підбирати такі меблі під створену обстановку в дитячій кімнаті, тому що на ринку меблів представлений просто колосальний вибір форм, кольорів і видів шаф.

І ще раз варто повторити, що обов'язково треба звернути увагу на те, з яких матеріалів виготовлені меблі. Так як від цього залежить безпека дитини та її здоров'я.

Джерело