Вибираємо шафа: розпашні або шафа-купе?

Настав момент, коли ви всерйоз задумалися про покупку шафи. На ринку представлено два види шаф: розпашні і ті, які ввійшли в моду. Якій конструкції віддати перевагу і чим вони відрізняються?

Дві вищезгадані моделі шаф відрізняються особливостями конструкції дверей. У шафи-купе дверцята оснащуються невеликими колесами (зверху і знизу або ж тільки знизу). Перший варіант характерний для напрямних з опорними або комбінованими системами, другий — для підвісних. Ролики розміщуються в пазах, які кріпляться одночасно всередину кришки і в основі шафи.

Петлі дверцят, розпашної шафи прикріплюються до боків. Кількість петель (2-5) залежить від двох параметрів: висоти меблів і її маси. Конструктивна особливість кожної петлі — гвинт, за допомогою якого можна відрегулювати напрямок дверей (вище або нижче, правіше або лівіше).

Якщо вам принципово, щоб дверцята шафи закривалися плавно, скористайтеся доводчиками. Для шаф-купе на верхній профіль встановлюють відповідну фурнітуру, для розпашних — звичайні петлі замінюють на ті, що з амортизатором.

Ширина розпашних дверей — 60 сантиметрів, в іншому випадку петлі швидко прийдуть в непридатність. Ширина ж дверей шафи-купе — 100-120 см.

Переваги і недоліки

Меблі типу шафи вибирають, виходячи із загальних параметрів кімнати. Якщо вона у вас маленька, вузька або витягнутої форми, і місця, щоб відкривати повноцінно двері, недостатньо, ваш варіант — шафа-купе. Він ідеальний для лоджії, витягнутого балкона, коридору або іншого маленького простору.

Але не забувайте, що фасади таких меблів «забирають» 10 см корисної внутрішньої площі. Так, якщо ви маєте намір купити агрегат глибиною 60 сантиметрів, значить, фактично ви будете використовувати 50 сантиметрів його простору всередині. У шаф з традиційними фасадами такого не бракує.

Перевагою шафи-купе є те, що його можна поставити у будь-якої нерівної стіни, що для розпашної шафи дверцями, буде критично. Ще один плюс шаф-купе — можна комбінувати матеріали, з яких будуть виготовлятися двері. Це може бути поєднання дерева або ЛДСП зі шкірою (натуральної або штучної), різним пластиком, ротангу, дзеркалами та ін. Вибрані елементи поділяються профілем і оформляються в металеву рамку. У випадку з розпашними меблями поєднувати матеріали немає технічної можливості.

Догляд за розпашними меблями не потрібно, а ось у шафи-купе рекомендують час від часу проходити пилососом по пазах, щоб в них не скупчувалися пил і бруд.

Що стосується вартості цього виду меблів, то шафа-купе, безсумнівно, вдарить по бюджету через те, що використовується різна фурнітура, свою лепту в ціну вносять і системи направляючих. Від того, з якого матеріалу вони будуть зроблені, залежить термін служби меблів і її якість. Майстри радять шафи-купе з напрямними з алюмінію. Цей матеріал з часом не піддається деформації, а хід дверей буде постійно плавним і безшумним. Сталь, а також пластик на другій позиції по міцності.

Джерело